Ürünler

Balon Gazları
Eğlence sektöründe balon şişirmek amacıyla kullanılan helyum gazidir. Helyum gazi havadan hafif ve yanıcı-patlayıcı özelliği olmayan bir gazdır.
Asetilen ve hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı gazların, bilinçsizce ya da düşük maliyet hesap edilerek, balon dolumunda zaman zaman kullanıldığı meydana gelen kazaların aci sonuçlarından takip edilmektedir.

Gerek balon dolumunda gerekse de doldurulmuş balon satın alırken yanıcı-patlayıcı özelliği olmayan, diğer hiçbir gaz ile reaksiyona girmeyen ve kaldırma gücü yüksek Helyum Gazi'nin tercih edilmesi güvenlik açısından şiddetle önerilmektedir.
Davet, parti ve benzeri her türlü organizasyonlarda güvenle kullanabi- leceğiniz HABAS Balon Gazı'nın yanında, "Balon şişirme Aparatları"nı da firmamızdan temin edebilirsiniz.

Gaz fazda, TS11169/ISO4705 Standardına uygun, dikişsiz çelik çekme tüpler içerisinde 200 bar’a kadar sıkıştırılmış şekilde tedarik edilir. Yüksek miktarda kullanımlarda 12 adet tüpün özel bağlantılar ile özel çelik aksam içerisinde birleştirilmesinden oluşan manifoldlar ile de hizmet verilmektedir.