Ürünler

Karbondioksit
Sıvı olarak;
Gıda ürünlerinin dondurulması ve soğutulmasında,,
Yangın söndürücü olarak,
Bazı kimyasal reaksiyonların kontrolünde.

Karbondioksit gazı yeraltından doğal olarak veya atık baca gazlarından elde edilir. Karbondioksit gazı -56,6°C ‘de ve 4,16 bar basınçta aynı anda katı, sıvı ve gaz halinde bulunur. Gaz iki ayrı şekilde doldurulabilir , bunlar gaz ve sıvı fazlarda dikişsiz çelik tüplere doldurulabilir.

Katı olarak;
Yiyeceklerin uzun süreli nakillerinde sogutucu olarak,
Endüstriyel proseslerde sogutucu olarak,

Karbondioksit gazı boğucu buhara sahiptir. Havadan 1,53 kat ağırdır,mesleki maruziyet kalma sınırı (TLV) 5000 Vpm dir,Karbondioksit atmosfer basıncında sıvı halde bulunmaz , 56 bar da kapalı bir kapta sıvı halde bulunabilir. Gazın katı fazı olan kuru buz deri üzerinde soğuk yanıkları oluşturabilir. Birkaç saat karbondioksite maruz kalınınca , başağrısı ve halsizlik hissi ortaya çıkabilir.

Gaz olarak;
Yumuşak içeceklerde,
Su işlemlerinde pH kontrolü için,
Metallerin gaz altı kaynağında aktif gaz olarak,
Seralarda bitki yasamı için bir büyüme uyarıcısı olarak.

TS11169/ISO4705 Standardına uygun dikişsiz çelik çekme tüpler içerisinde 0,75 kg/lt dolum faktörü ile doldurularak tedarik edilir. Tüp içerisinde basınç altında sıvılaşmış olarak bulunur.
HABAS tarafindan tahsis edilen dikey veya yatay pozisyondaki tek cidarli, özel isi yalitimli, isitma ve sogutma kontrollü tanklara dökme olarak hizmet verilmektedir.