Ürünler

Lazer Gazları
Lazer Gazi Çeşitleri:
Karbondioksit Lazeri
Yüksek Saflıkta Karbondioksit
Yüksek Saflıkta Azot
Yüksek Saflıkta Helyum

Karbondioksit Lazer tezgahlarında kullanılan gazlar, tezgahın özelliğine göre, her bir gazin ayri olarak tek tüpler halinde veya bu gazların belirli oranlarda tek tüp içerisinde karışımı ile müşterilerimize sunulmaktadır.

Günümüzde kaynak, kesme ve delme işlemleri yaygın olarak lazer ışını ile yapılmaktadır. Lazer ışınının kolayca oluşturulması ve çeşitli tezgahlara uygulanması ile kesintisiz ve düşük maliyetli imalat yapılmaktadır.
Karbon dioksit (CO2) lazer ışını en yaygın uygulama sahasına sahiptir. Karbon dioksit gazına elektrik akımı verilerek oluşturulan lazer ışını ile düşük maliyetli ve hassas seri imalat yapılmaktadır.

Gaz lazerlerinde lazer ışınını oluşturmak için lazer gazları gereklidir. Bir CO2 lazerini oluşturmak için gerekli olan gaz karışımında genellikle % 60-85 Helyum, %13-55 azot ve % 1-9 karbon dioksit gazı bulunur. Lazerin tipine bağlı olarak en uygun gaz karışımını lazer tezgahını imal eden firma belirler.
Mühendislik malzemelerinin kesil mesi, CO2 lazerinin en yaygın endüstriyel kullanım alanı olmuştur.
Lazer kesim işleminin önde gelen sarf malzemesi olan kesme (assist) gaz jeti, kesim verimini ve kalitesini direkt etkilemektedir.